Rynek hotelowy w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Wiąże się to z rosnącym zapotrzebowaniem na obiekty noclegowe dla klientów biznesowych i turystycznych. Dostępne są zarówno budżetowe hotele, jak i te butikowe o nietypowym charakterze. Ogromną popularnością wśród gości cieszą się obiekty należące do sieci hotelowych. Poznaj 5 największych sieci hotelowych w Polsce i przekonaj się, dlaczego to tak popularny wybór.
Największe sieci hotelowe w Polsce – TOP 5 hoteli
Sprawdź, czym wyróżniają się największe sieci hotelowe w Polsce, a przede wszystkim, ile hoteli i pokoi mają w Polsce według danych z 2021 roku.
Accor
Pod marką Accor w Polsce działają 83 hotele, które oferują aż 13,5 tys. pokojów. Do najbardziej znanych marek wchodzących w skład tej sieci należą: Novotel, Ibis, Mercure czy Sofitel. Sieć Accor jest dobrze znana nie tylko na rynku hotelarskim, ale również gastronomicznym i eventowym.
Obecnie jest obecna w wielu polskich miastach. Najwięcej obiektów znajduje się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. W tych miastach z hoteli Accor chętnie korzystają zarówno turyści, jak i klienci biznesowi.
Hilton
Na drugim miejscu wśród największych sieci hotelowych ulokowanych m.in. w Polsce znalazła się marka Hilton, która liczy 23 hotele, a w sumie 3,9 tys. pokoi. Ta międzynarodowa sieć hotelowa jest uznawana za luksusową i spełniającą wysokie standardy. W Polsce najwięcej obiektów z tej sieci hotelowej znajduje się w Warszawie, Krakowie i Gdańsku.
Znakiem rozpoznawczym hoteli Hilton jest bogata oferta, skierowana do klientów biznesowych. Jednak oprócz spotkań biznesowych możesz tam zorganizować wesela oraz wydarzenia kulturalne. Hotele Hilton zapewnia też szeroki dostęp do infrastruktury towarzyszącej – basenów, SPA i wysokiej jakości restauracji.
Marka jest znana ze swojej filozofii, która na pierwszym miejscu stawia gości oraz środowisko naturalne. Najlepszym potwierdzeniem tego jest fakt, że wszystkie hotele tej sieci posiadają certyfikaty Green Key.
Marriott International
Na ostatnim miejscu na podium znalazła się sieć hoteli Marriott International, która ma 21 hoteli i ponad 4 tys. pokoi. Ta amerykańska marka jest jedną z największych na świecie i oferuje swoje usługi w ponad 130 krajach. W Polsce najbardziej popularne obiekty sieci hotelowej Marriott znajdują się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz Trójmieście. Hotele wyróżniają się wysokim standardem, luksusowo urządzonymi pokojami i doskonałą obsługą.
Marka Marriott jest również znana z różnorodnej infrastruktury, takiej jak – siłownie, SPA czy sale konferencyjne.
Radisson
Jedną z największych sieci hotelowych w Polsce jest Radisson, który ma w naszym kraju 14 hoteli, a także ponad 3,3 tys. pokoi. Najwięcej obiektów w Polsce znajduje się w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Ta jedna z największych sieci hotelowych kieruje swoją ofertę do turystów i klientów biznesowych.
Sieć hoteli Radisson wyróżnia się wyjątkowym designem oraz dostępem do nowoczesnego wyposażenia w salach konferencyjnych i centrach biznesowych.
Polski Holding Hotelowy
Chcesz poznać największe sieci hotelowe w Polsce? Zatem na liście nie może zabraknąć Polskiego Holdingu Hotelowego, który należy do Skarbu Państwa. To jeden z pięciu najważniejszych graczy w branży hotelarskiej w Polsce. W 2021 roku do Polskiego Holdingu Hotelowego należało 27 obiektów, które zapewniały ponad 3 tys. pokoi.
Polski Holding Hotelowy zajmuje się przede wszystkim zakupem hoteli, które ogłosiły upadłość. Następnie je modernizuje i podpisuje umowy na wprowadzenie ich pod globalne marki. Do PHH zostały też włączone sieci hotelowe, które należą do państwowych koncernów.
Skąd tak duża popularność sieci hotelowych w Polsce?
Zastanawiasz się, dlaczego turyści z Polski i zza granicy decydują się na noclegi w sieciach hotelowych? Oto kilka najważniejszych powodów, które przyciągają i zachęcają gości do korzystania z usług największych sieci hotelowych w Polsce.
- Dogodna lokalizacja – obiekty sieci hotelowych często znajdują się w strategicznych lokalizacjach np. w centrum miasta, w pobliżu lotnisk, dworców kolejowych, targów, co ułatwia zwiedzanie czy udział w konferencjach.
- Jednolity standard usług – goście doceniają to, że w każdym obiekcie sieci hotelowej mogą skorzystać z tych samych udogodnień i z równego poziomu usług.
- Nowoczesny system rezerwacji – sieci hotelowe oferują zintegrowane systemy rezerwacji, które ułatwiają znalezienie i rezerwację noclegu.
- Programy lojalnościowe – wielu gości korzysta z sieci hotelowych ze względu na ich programy lojalnościowe, dzięki którym możesz otrzymać bony na darmowe noclegi bądź dodatkowe udogodnienia.
- Szeroki zakres cenowy – sieci hotelowe oferują różne opcje zakwaterowania, co ułatwia dopasowanie oferty do swojego budżetu i indywidualnych upodobań.