Szybkie tempo życia, potrzeba zmiany, duża liczba gości oraz chęć spędzenia większej ilości czasu z bliskimi podczas świąt – to tylko kilka częstych powodów, dla których coraz więcej osób postanawia zamówić catering na Wielkanoc. Jeśli prowadzisz restaurację lub firmę cateringową, stwórz menu wielkanocne, które uwolni gości od przedświątecznej gorączki i gotowania w święta. Poznaj kilka naszych inspiracji na atrakcyjne menu na Wielkanoc.
Catering na Wielkanoc – jak stworzyć menu wielkanocne?
Planując menu wielkanocne dla firmy cateringowej, należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami, oto one:
- Zróżnicowane menu – ważne jest to, aby stworzyć propozycje dań wielkanocnych, które będą odpowiadać różnorodnym przyzwyczajeniom kulinarnym klientów. Warto zadbać o to, aby w ofercie znalazły się zarówno tradycyjne dania wielkanocne, które są nieodłącznym elementem świątecznego stołu, jak i bardziej unowocześnione propozycje.
- Dodaj do menu tradycyjne dania – nie zapomnij też o tym, aby w menu na Wielkanoc znalazły się dania, które kojarzą się z tymi świętami. Wielu klientów oczekuje takich dań jak – żurek, potrawy z białej kiełbasy i jajek, mazurek, sernik i wiele innych.
- Wykorzystaj sezonowe składniki – warto wykorzystać też sezonowe składniki, takie jak świeże warzywa i owoce, aby potrawy nabrały wyjątkowego smaku. Do przykładów sezonowych potraw można zaliczyć szparagi z jajkiem w galarecie czy krem z białych warzyw.
Catering wielkanocny – jak wyróżnić swoją ofertę?
Coraz więcej osób poszukuje firm cateringowych, które oferują dania wielkanocne dla wegan czy wegetarian oraz dla osób z różnymi nietolerancjami pokarmowymi. Dania bez laktozy, bez glutenu lub też z ograniczoną ilością cukru, przyciągną uwagę klientów szczególnie w dużych miastach. Gdy dodasz takie potrawy do oferty, skutecznie wyróżnisz się na tle konkurencji.
Klienci, którzy zamawiają jedzenia od firmy cateringowej na święta, cenią sobie wygodę. Dlatego też wyjdź naprzeciw ich oczekiwaniom i zaoferuj możliwość dowozu jedzenia pod wskazany adres za darmo. Wskaż obszar, który gwarantuje darmową dostawę np. na terenie miasta.
Kolejnym sposobem na wyróżnienie się jest zaoferowanie klientom kompleksowej oferty, składającej się również ze słodkich wypieków. Dodaj do oferty babkę wielkanocną, mazurek oraz sernik i inne pyszne placki.
Przykładowy catering na Wielkanoc – inspiracje na świąteczne dania
Czas przejść do konkretów, czyli do naszych przepysznych pomysłów na catering wielkanocny. Proponujemy dania, które są wykonane z sezonowych produktów, zwiastują wiosnę, a przy tym cechują się świeżością i dobrym smakiem.
Najważniejszym momentem świąt jest śniadanie wielkanocne. Zaproponuj klientom możliwość zamówienia takich dań jak:
- Jajka faszerowane – wiejskie jajka ugotowane na twardo, przekrojone na pół i wypełnione kremowym farszem z majonezem, musztardą i przyprawami lub z twarożkiem oraz różnymi dodatkami – rzodkiewką, szynką, czerwoną cebulą, tuńczykiem lub po prostu ze szczypiorkiem. W luksusowym menu świetnie sprawdzi się dodanie do menu jaj faszerowanych z kawiorem czarnym i czerwonym.
- Sałatka jajeczna z awokado – klasyczna sałatka z jajek gotowanych na twardo, pokrojonego awokado, drobno posiekanej cebuli, plasterków pomidora, kiełków oraz delikatnej mieszanki sałat, skropiona sosem winegret. Brzmi i smakuje świeżo oraz pysznie. Alternatywą dla awokado może być dobrej jakości wędlina.
- Biała kiełbasa – dania z białą kiełbasą, ze smażoną cebulką oraz z sosem musztardowo-chrzanowym to ciekawy element śniadania wielkanocnego.
- Wielkanocny baranek z masła – idealny baranek z dobrej jakości masła to punkt obowiązkowy.
A co na później? Na obiady świąteczne dobrym pomysłem będzie zaproponowanie klientom następujących dań:
- Sałatka jarzynowa – to ponadczasowa sałatka, której nie może zabraknąć na stole wielkanocnym. Zaoferuj klientom sałatkę, jak u mamy czy babci, a na pewno z przyjemnością ją zamówią, a przy okazji unikną konieczności spędzania długich godzin na krojeniu warzyw w kosteczkę.
- Zupy – na Wielkanoc serwowane są różne rodzaje zup, wielbiciele tradycyjnej kuchni na pewno będą oczekiwali żurku, rosołu lub białego barszczu. Proponujemy dodanie do menu również kremu z białych warzyw.
- Dania mięsne – w trakcie obiadu popularne są również dania mięsne np. pieczona kaczka, roladki z szynki z ogórkiem kiszonym, pieczony kurczak z ziołami i cytryną, kiełbasą i jajkiem. Zdecyduj się też na ponadczasowe kotlety z pieczarkami i serem oraz schab z jajkiem lub ze śliwkami. Ciekawą alternatywą może być pieczony łosoś z ziołami i cytryną.
- Garmażerka świąteczna – wędzone ryby np. łosoś, pasztet z dziczyzny, kluski śląskie z sosem, szynka ze szparagami w galarecie itd.